Geniusz lektor pl

Geniusz 2016

Geniusz (2016) – Napisy PL/Lektor PL

Uwielbiasz oglądać trzymające dech w piersi biograficzne filmy, jednak nie możesz znaleźć żadnego z nich w jakości Full HD oraz z dobrym dźwiękiem? To już koniec Twoich zmagań, u nas znajdziesz wszystkie pozycje w rozdzielczości 720/1080p

O filmie

Rok powstania: 2016
Reżyser: Michael Grandage
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Premiera: 12 lutego 2016 (USA), 22 lipca 2016 (Polska)

Główny bohater (Thomas Wolfe) bacznie szuka osoby, która mogłaby wydać jego powieść. Po długich zmaganiach spotyka pewnego pana (Max Perkins), który zajmuję się odkrywaniem młodych i zdolnych autorów. Jego doświadczenie może zaprowadzić Thomasa na sam szczyt.

Geniusz online (Napisy PL/Lektor PL)

 

Geniusz_NapisyPL_1080p.mp4

film

Po kliknięciu w powyższy player zostaniesz przekierowany do o wiele popularniejszej od nas strony, na której możesz oglądać filmy i seriale online, w tym właśnie Geniusz w jakości Full HD!

Więcej o samym filmie

„Geniusz” w reżyserii Michaela Grandage’a to biograficzna opowieść o pomocy Maxa Perkinsa (Colin Firth) i Thomasa Wolfe’a (Jude Law). Wolfe naszego czasu traktowany był zbyt samego z największych amerykańskich powieściopisarzy. Tytułowy „Geniusz” czerpiący z Północnej Karoliny swój duży zysk wydawniczy zawdzięcza właśnie Perkinsowi – kultowemu wydawcy pierwszej części XX wieku. Thomas Wolfe musi znaleźć oficynę, skłonną dać jego powieść. Znajduje się choć z brutalnym odrzuceniem i niechęcią wydawców.

„Geniusz” fabuła

Właściwa akcja „Geniusza” otwiera się w sezonie spotkania dwóch mężczyzn, którzy stoją razem przed zadaniem wydania pierwszej pozycji Wolfe’a. Doświadczony wydawca, współpracujący m.in. z Hemingwayem czy Fitzgeraldem, w przeciwieństwie do indywidualnych partnerów po fachu, nie odrzuca młodego autora. Przynosi mu możliwość pod pewnym warunkiem – opasły rękopis zaproponowany przez Wolfe’a wymaga diametralnych skrótów.

Przyjaźń „Geniusza”

Emocję i relacja między umysłem a jego wyjątkowym wydawcą rozwija się stopniowo, w wartość pracy nad drugimi stronami tekstu. Trzeba dodać, iż nie stanowi ostatnie popularna znajomość: obaj mężczyźni są bardzo trudne charaktery, i do ostatniego robią na delikatnym materiale, którym jest literatura. W miejscu i pojawiają się wątki romansowe i prywatne wykorzystywanych przez Firtha i Lawa bohaterów.

„Geniusz” jest atrakcyjną historią męskiej przyjaźni, której wnętrzem jest delikatna biografia Thomasa Wolfe’a. Tylko toż również legenda o tym, jak wynikała wielka literatura. Także który wpływ osobiste relacje przechodziły na jej główny kształt. „Geniusz” stanął na problemach prace I. Scotta Berga „Max Perkins: Editor of Genius”

Related Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *