kobiety_mafii_s01e01

Kobiety_Mafii_S01E01

Kobiety Mafii S01E01 (2018) – Napisy PL/Lektor PL

Poszukujesz dobrego Polskiego serialu, by odstresować się po całym dniu pracy? Świetną propozycją będą Kobiety Mafii! Cały serial w jakości Full HD

O serialu

Rok powstania: 2018
Reżyser: Patryk Vega
Gatunek: Sensacyjny
Produkcja: Polska
Premiera: 30 maja 2018 (Polska)

W stolicy Polski Grupa Mokotowska przejęła całe miasto rozprowadzając tam narkotyki. Bela (była policjantka) pracująca dla wydziału ABW, dostała rozkaz żeby rozpracować szajkę przestępców.

Kobiety Mafii S01E01 online (Napisy PL/Lektor PL)

 

Kobiety_Mafii_S01E01_1080p.mp4

film

Po kliknięciu w powyższy player zostaniesz przekierowany do o wiele popularniejszej od nas strony, na której możesz oglądać filmy i seriale online, w tym właśnie Kobiety Mafii S01E01 w jakości Full HD!

Więcej o samym filmie

„Kobiety mafii” to najgłębszy, najbardziej pomyślany a najostrzejszy obraz Vegi w jego funkcji. Z okresu przygotowanego ponad dekadę temu serialu „Pitbull”, Vega nie nakręcił filmu równie spójnego, zdyscyplinowanego oraz przeprowadzonego dobrze zaprojektowanymi postaciami.

Nie tekturowymi imitacjami psów oraz gangusów, będących parodią kultowego Gebelsa, Despero i Metyla, ale możliwymi budowami z naturze oraz kości. Znowu jest Vega feministą, celebrującym grupę kobiet. Mszczą się za szkody doznane przez brutalnych samców, przejmują męskie skóry w świecie gangsterów, natomiast nie porzucają matriarchalnej wrażliwości. Używają te zmianę, której Vega w aktualnych swoich obrazach akurat nie potrafił nakreślić. Tu istnieje na smak inteligentnie ostry oraz jest się popkulturą.

Patryk Vega wyciągnął wyniki z opinii, jaka wychodziła na jego ostatnie filmy. Czeka na bieżące, że korzystny zarobek na szczególny charakter pracy Vegi ma współscenarzysta Olaf Olszewski, który występuje też przy scenariuszu telewizyjnej wersji „Botoksu”. Służy Vedze rozstanie się z wartością „Pitbull”. Pełni mu i konkurencyjny zaś uważający niebawem premierę obraz tej partii, wyreżyserowany przez ikonę polskiej sceny Władysława Pasikowskiego.

Kroku paniom dotrzymuje męska część obsady. Piotr Stramowski, Tomasz Oświecimski ( ostatnim zgodnie kark nosi okulary!) i Sebastian Fabijański wykładają na znacznych vegowych nutach. Natomiast Bogusław Linda jako słaby i zabójczo zakochany w córce (Julia Wieniawa) szef mafii mokotowskiej ksywka „Padrino” tworzy ciekawą postać bandziora. Jeżeli Vega rozwinie ją w następującej części ( „Kobiety mafii” są ważną fazą nowego porządku) więc umie zapoznać ją do klasyki polskiej popkultury.

Postacie giną kiedy w „Kasynie” Scorsese, zaś skrywający tajemnicę łysy gliniarz ( jak powszechnie bezbłędny Janusz Chabior) ssie lizaka niczym prosty Kojak. Agnieszka Dygant jako czerwona i męcząca niania gra ze naszą najwspanialszą serialową rolą. Olga Bołądź nawiązuje do „Robót specjalnych”, i seksualna oraz wysyłająca seksapilem Aleksandra Popławska balansuje na przeszkodzie komiksowej czarnej mamby i formie dramatycznej. Piękna w pracy tępej blachary jest Katarzyna Warnke, która rzadko nie staje się na marnej kreacji lalki Barbie ( jak Ostaszewska w „Pibullach”) oraz doświadcza na monitorze przemianę.

O ile w ostatnich jego policyjnych filmach brutalność zajmowała oraz kryła się w kretyńskiej fryzurze policjanta Miami, wówczas w „Osobach mafii” czuć realizm pokazanego świata. Przepełnione bandycko-policyjnym żargonem dialogi, szokująca degeneracja bandziorów, współpraca przestępców z władzą- pełnia wówczas obok jest tu wiarygodne. Jako w sezonach dobrego serialu.

Akurat żywi w niniejszym obrazie neokatechumenatowej, anarchistycznej religijności Vegi, która dominowała z monitora w „Usługach wyjątkowych” oraz „Botoksie”. Jest wewnątrz obecne jego predyspozycję na stratę najsłabszych ( wątek zależnej od narkotyków nastolatki). Vega nie byłby Vegą bez zamiłowania do wulgaryzmów oraz ciekawej przemocy.

Vega dojrzał. Usunął z obecnej akcji niemało prostych bliskich muzyków, którzy teraz nie będą wywoływali o jego byłych filmach. Czyli zatem wyróżnia nowe uruchomienie w książki tego bezpośredniego, niedostępnego w sobie również w duzi autorskiego filmowca? „Kobiety mafii” pokazują, iż zapewne taki teraz Vega nam się narodził. Żeby nie zgubił po możliwości swojego charakterystycznego anarchokonserwatyzmu oraz satysfakcji z wykonywania bohomazów znajdujących w jedno centrum narodu. Gdy przypomina mu się je zintegrować z reżyserskim zdyscyplinowaniem i klamrami narzuconymi przez następnego scenarzystę, kręci Vega kawał dobrego kina. Żeby tak dużo!

Related Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *