Pelé. Narodziny legendy

Pelé. Narodziny legendy (2016) – Napisy PL/Lektor PL

Jeżeli masz ochotę na obejrzenie ciekawej biografii jednego z najlepszych piłkarzy wszech czasów w jakości Full HD, to idealnie trafiłeś/aś!

O filmie

Rok powstania: 2016
Reżyser: Jeff Zimbalist, Michael Zimbalist
Gatunek: Biograficzny, Dramat, Sportowy
Produkcja: USA
Premiera: 23 kwietnia 2016 (USA)

Historia jednej z największych gwiazd, a zarazem legendy piłki nożnej. Film przedstawia krok po kroku jego drogę od małego chłopca, do stania się ikoną futbolu. Jego trudne dzieciństwo, które było mieszanką biedy i ubóstwa nie przeszkodziło mu, żeby rozwinąć swoją pasję do niebotycznych rozmiarów i mieć szansę zagrania w jednych z najlepszych klubów na całym świecie. Styl gry tego piłkarza zna każdy obeznany w temacie kibic lub zawodnik, dzięki niemu piłka stała się czymś więcej, niż tylko grą.

Pelé. Narodziny legendy online (Napisy PL/Lektor PL)

 

Pele_Narodziny_legendy_1080p.mp4

film

Po kliknięciu w powyższy player zostaniesz przekierowany do o wiele popularniejszej od nas strony, na której możesz oglądać filmy i seriale online, w tym właśnie Pelé. Narodziny legendy w jakości Full HD!

Więcej o samym filmie

Pelé narodził się w 1940 roku, w niewielkiej brazylijskiej rodzinie. Ciekawy i skuteczny chłopak kształtowałby się w slumsach São Paulo. Z najmniejszych lat musiał pracować jako pucybut, zaś jego ojców nie było nawet siedzieć na ostatnie, żeby pozwalać mu piłkę. Z okresem jednak poszło na jaw, że Pelé jest wielki talent do walki w futbol. W wieku piętnastu lat stał piłkarzem drużyny Santos FC, i jak siedemnastolatek zadebiutował w kadrze narodowej, z jaką rok później zdobył mistrzostwo świata. Pasjonujący film biograficzny, który daje niełatwe początki legendarnego brazylijskiego piłkarza. Obraz braci Zimbalist – Jeffreya (nagradzany dokument Favela Rising) i Michaela (zrealizowany razem z Jeffreyem dokument Dwóch Escobarów) – opowiada o dobrym talencie, determinacji, samozaparciu i męczącej pracy, dzięki którym Pelé udało się odnieść sukces. W sytuację tytułowego bohatera zabierają się debiutanci Kevin de Paula oraz Leonardo Lima Carvalho (krótki metraż Dreams of Another Life). U nich mówią również: Seu Jorge (Miasto Boga, Elitarni – Ostatnie starcie), Vincent D’Onofrio (Klienci w nocy, serial Daredevil), Rodrigo Santoro (Heleno, serial Westworld), Mariana Nunes (São Jorge, Maresia). Autorem znakomitych zdjęć jest wybrany do Oscara Matthew Libatique (Requiem dla snu, Czarny łabędź).